Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cyberprzestępczość nie zna granic. W Olsztynie spotkali się międzynarodowi eksperci do walki z przestępczością wirtualną

Fot. fotolia

Doskonalenie zawodowe organów ścigania na rzecz zwalczania cyberprzestępczości – międzynarodowe sympozjum pod takim hasłem odbywa się w Olsztynie. Uczestniczą w nim specjaliści z Polski oraz Niemiec, Litwy, Węgier i Bułgarii.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie organów ścigania w walce z dynamicznie rozwijającą się cyberprzestępczością. Mają temu pomóc różne formy wymiany wiedzy i praktyk. Dzięki współpracy, umiejętności uczestników projektu zostaną zaktualizowane i poszerzone, co pozwoli na skuteczniejszą walkę z przestępczością wirtualną.

Najczęściej spotykane rodzaje przestępstw popełnianych w Internecie lub za jego pośrednictwem są związane m.in. z bankowością internetową, oszustwami, pedofilią, stalkingiem, handlem ludźmi oraz handlem bronią i narkotykami.

Podczas spotkania w Olsztynie podsumowywane są dotychczasowe działania w międzynarodowym projekcie, który realizowany jest od grudnia 2017 roku. Liderem projektu jest Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet, oszuści, cyberprzestępczość
Dwaj bracia zatrzymani przez olsztyńską policję. Oszuści działali na jednym z portali aukcyjnych

Dwaj bracia w wieku 25 i 21 lat odpowiedzą przed sądem za oszustwa na portalach internetowych. Policjanci z Olsztyna zwalczający przestępczość gospodarczą zostali poinformowani o nieuczciwych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV