Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Cysterna wstydu PO-PSL” przyjechała do Ostródy

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przy „Cysternie wstydu PO-PSL” w Ostródzie. Fot. Krzysztof Kaszubski

„Cysterna wstydu PO-PSL” została zaprezentowana w Ostródzie przez kandydatów PiS z okręgu elbląskiego w wyborach do Parlamentu.

Senator Bogusława Orzechowska podkreślała, że cysterna ma uświadamiać wyborców jak funkcjonowało państwo za czasów poprzedniego rządu.

00:00 / 00:00

To jest cysterna, która ma uświadomić ludziom, że poprzedni rząd dopuścił do ustawowych możliwości, żeby oszuści wyłudzali VAT, natomiast uczciwi ludzie byli zmuszeni pokrywać różnicę swoimi płatnościami a niezapłaconymi przez tych oszustów VAT.

Grzegorz Kierozalski kandydujący do Sejmu z listy PiS dodał, że obecnie państwo skutecznie walczy z mafiami VAT-owskimi.

00:00 / 00:00

To jest wizualizacja, że swojego czasu państwo przestało pełnić swoją rolę. Było państwem teoretycznym, które dbało o wybranych ludzi. 

Poseł Zbigniew Babalski przestrzegał przed powrotem do władzy polityków Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

00:00 / 00:00

Chcemy pokazać i chcemy, żeby wszyscy mieli świadomość co się stało w latach 2008-2015 i co może się stać po 13 października, gdy PO-PSL dojdą do władzy. 600 cystern codziennie jeździło po Polsce przez 8 lat. Codziennie z każdej cysterny wyciekało 40 tysięcy złotych.

Paweł Kowszyński kandydujący do Sejmu z numerem siedem przypomniał, że uszczelnienie sytemu podatkowego zaowocowało pieniędzmi na programy społeczne.

00:00 / 00:00

Ta akcja ma przypomnieć, że poprzednie 8-letnie rządy PO i PSL pozwalały na działanie mafii paliwowej. Przez 8 lat wypłynęło tak naprawdę z budżetu państwa prawie 70 miliardów złotych. Przez te pieniądze nie było środków na programy społeczne. 

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości rozdawali ulotki z wyliczeniami, z których wynika, że za rządów PO-PSL do Polski każdego dnia wjeżdżało około 600 cystern z nielegalnym paliwem. Miało to przynosić budżetowi państwa 24 miliony złotych strat dziennie. Cysterna wstydu PO-PSL ma przyjechać jutro do Olsztyna.

Fot. Krzysztof Kaszubski

Fot. Krzysztof Kaszubski

Fot. Krzysztof Kaszubski

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość
„To nokaut”. Europoseł PiS Patryk Jaki skomentował w Olsztynie zapowiedzi programowe Prawa i Sprawiedliwości

Patryk Jaki przyjechał do Olsztyna aby udzielić poparcia kandydującemu w wyborach do Sejmu Robertowi Nowackiemu. Spotkanie z mediami rozpoczął jednak od komentarza dotyczącego ogólnopolskiej konwencji PiS,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV