Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czadowe lalki wspomogą dzieci

Pacynki zrobione przez dzieci na licytację. Fot. K. Ośko

Pomaganie może być przyjemne – przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej numer 33 w Olsztynie. Uszyli lalki, które przekażą na licytację. Pieniądze trafią do fundacji UNICEF na ratowanie dzieci w Czadzie.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn nauczycielka SP 33 Małgorzata Kowalewicz, szkoła angażuje się w każdą akcję organizowaną przez UNICEF. Ta akcja jest wyjątkowa, bo po raz pierwszy połączona została ze zbiórką publiczną. Każda pacynka jest niepowtarzalna.

UNICEF dostarczył dzieciom niezbędne materiały, szablon, wykrój i instrukcję wykonania. Natomiast stroje, kraj pochodzenia, imiona, wiek i zainteresowania, które znajdą się w tzw. akcie urodzenia, dołączonym do każdej lalki, to indywidualne pomysły dzieci.

Licytacja odbędzie się 18 lutego, w Szkole Podstawowej numer 33 w Olsztynie o godzinie 17.00. Każdy może wziąć w niej udział i wspomóc w ten sposób najmłodszych mieszkańców Czadu.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, czad, szkoła, pacynka
Chiński wchodzi do szkół

Na całym świecie posługuje się nim ponad miliard 300 milionów osób. Teraz dociera również do Polski. W olsztyńskiej podstawówce numer 101, języka chińskiego zaczęli uczyć się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV