Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czarna seria wypadków na drogach Warmii i Mazur. Jedna osoba zginęła, kilkanaście jest rannych

Zdjęcie jest ilustracją do informacji. Fot. fotolia

Po południu na przebiegających przez Warmię i Mazury trasach krajowych doszło do siedmiu wypadków drogowych.

Po godzinie 17 niebezpieczny wypadek wydarzył się na drodze powiatowej w Borecznie, w gminie Zalewo. Samochód osobowy potrącił 5-letniego chłopca. Dziecko, które szło z matką i babcią wzdłuż drogi, wbiegło gwałtownie na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Ranny został również 30-letni kierowca, który próbując uniknąć potrącenia wjechał w przydrożne drzewo. Kierowcy udało się wyminąć chłopca, ale auto odbiło się od drzewa i dopiero wtedy uderzyło w stojące bardzo blisko dziecko. Ciężko rannego chłopca przetransportowano śmigłowcem do szpitala dziecięcego w Olsztynie, a 30-letni kierowca został przewieziony do szpitala w Ostródzie. Obie opiekunki 5-latka były trzeźwe. Z relacji świadków i kierowcy wynika, że chłopca trzymała za rękę babcia, ale wyrwał się jej.

We wcześniejszych wypadkach zderzały się samochody osobowe. Było to na trasach numer 57 między Bartoszycami a Biskupcem, 16 między Ostródą a Gietrzwałdem, 59 między Mrągowem a Rynem i na tej samej drodze między Spychowem a Rozogami, a także na DK 65 w Olecku i 57 w Górkowie. Na drodze krajowej numer 15 między Ostródą a Ryńskimi dachował samochód osobowy.

Na drodze numer 57 z Biskupca do Bartoszyc na wysokości wsi Krzewina zderzyły się dwa busy. Jednym podróżowało osiem osób, drugim dwie. Poszkodowanych zostało dziesięć  osób, ale większość ma niegroźne obrażenia. Karetka zabrała do szpitala jedną osobę.

W nocy jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w wypadku w Ostródzie na trasie S7 z Warszawy do Gdańska. Droga była zablokowana przez prawie 8 godzin. Osobowe auto uderzyło w tył stojącego na prawym pasie samochodu dostawczego. Zginął 22-letni mężczyzna, a dwie osoby zostały ranne. W chwili, gdy zabierała je karetka pogotowia, były nieprzytomne.

Według policji do zwiększonej liczby wypadków przyczyniła się zmiana pogody. Padał deszcz i było ślisko.

Trzeba zwolnić. Kierowcy powinni liczyć się z tym, że z powodu przedostatniego weekendu wakacji na niektórych drogach będzie wzmożony ruch

– apeluje mł. asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Autor: P.Karpiszen/K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, bus, ranni, zderzenie
Śmiertelny wypadek w Ostródzie. Trasa S7 Warszawa-Gdańsk przez kilka godzin była zablokowana

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wypadku na trasie S7 z Warszawy do Gdańska. Po prawie 8 godzinach policjanci odblokowali drogę. Nocą w Ostródzie,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV