Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
IMIENINY: Gerwazego, Protazego, Sylwii
EUR: 4.2887 CHF: 3.713
USD: 3.7003 GBP: 4.9003
Logowanie
 

Czarne chmury nad Orkanem

Orkan Ostróda. Fot. facebook klubu

Wiele wskazuje na to, że Orkan Ostróda nie zagra w pierwszej lidze szczypiornistów.

Trener drużyny Gienadij Kamielin potwierdził, że zespół nie został zgłoszony do rozgrywek i, jak mówi, klub się rozpada.

Będę szukał innego klubu (…) W poniedziałek powinno być walne, na którym wszystko zostanie ustalone. Pan Lipka (z zarządu klubu – przyp.red.) rozwiązał kontrakty z pięcioma zawodnikami. Zawodnicy zaczęli uciekać, bo początkowo nie mieli gwarancji finansowych. Prezes znalazł pieniądze, a ja zostałem bez zespołu. Jestem w szoku, bo zostałem bez pracy i na lodzie.

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego z Gienadijem Kamielinem

00:00 / 00:00

Tymczasem Artur Lipka po odejściu dotychczasowego prezesa uznał, że klubu nie stać na przystąpienie do rozgrywek. W rozmowie z Radiem Olsztyn dodał, że były prezes postanowił zebrać budżet i jak twierdzi – ma pieniądze. – Nie mam jednak pewności, że te pieniądze faktycznie są – mówi Artur Lipka i dodaje:

Ze swojej strony poprosiłem Związek Piłki Ręcznej w Polsce, żeby przedłużył nam czas wystąpienia z wnioskiem o licencję na grę w pierwszej lidze. Czas jest do przyszłej środy więc formalnie nie ma przeszkód, żeby zagrać.

Jeśli chodzi o zespół i zawodników to w momencie, kiedy uznałem, że nie mamy pieniędzy na grę w pierwszej lidze musiałem podjąć pewne kroki. Z zawodnikami były podpisane kontrakty, z których klub nie mając pieniędzy musiałby się wywiązać. Jeśli ktoś był w stanie pójść na ugodę i zgodzić się na rozwiązanie kontraktu tak, żeby nie obciążać i tak pustej kasy klubu to działałem na korzyść klubu (…)

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego z Arturem Lipko

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski|
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, sport
Olsztyńscy pływacy powalczą o medale na uniwersjadzie w Tajwanie

Polska flaga już powiewa w wiosce uniwersjadowej w Tajpej. Za naszymi reprezentantami ceremonia przywitania polskiej reprezentacji w stolicy Tajwanu. Jedną z bardziej interesujących konkurencji będzie rywalizacja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV