Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czarny weekend na drogach – 4 osoby zginęły, 22 zostały ranne

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność za kierownicą. W miniony weekend wydarzyło się wyjątkowo dużo wypadków, jak na całkiem dobre warunki atmosferyczne. Dziś (05.08) na Warmii i Mazurach pogoda będzie burzowa. Warunki na drogach się pogorszą.

Nocą doszło do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Na krajowej siódemce, w Rychnowie na odcinku Ostróda-Olsztynek ciężarówka nie wyhamowała i wjechała w tył innej. Natomiast na drodze krajowej numer 57, w Wielbarku między Szczytnem a Chorzelami, zderzyły się dwa samochody osobowe. jedna osoba została ranna. W obu przypadkach były utrudnienia na drodze, ale już ruch powinien tam odbywać się normalnie.

Od piątku na drogach Warmii i Mazur wydarzyło się 17 wypadków drogowych, w których 4 osoby zginęły, a 22 zostały rannych. Policjanci podczas tego weekendu odnotowali także ponad 100 kolizji drogowych i wyeliminowali z dróg prawie 30 nietrzeźwych kierowców.

Wypadek pod Gołdapią
Do wypadku doszło przed miejscowością Pogorzel. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący osobowym audi na prostym odcinku drogi zaczął wyprzedzać dwa pojazdy. W tym samym czasie manewr wyprzedania rozpoczął również kierujący osobowym daewoo i „zepchnął” audi do przydrożnego rowu. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowała się pasażerką którą w stanie ciężkim przetransportowano do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Wypadek pod Gołdapią, fot. KWP Olsztyn

Wypadek w okolicach Morlin
Na drodze krajowej nr 15, w pobliżu miejscowości Morliny, 63-letni kierujący pojazdem marki volvo z nieustalonych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z prawidłowo jadącą toyotą. Niestety w wyniku zderzenia 58-letnia pasażerka toyoty zmarła w szpitalu podczas operacji. 63-letni kierowca volvo i 71-letni kierowca toyoty zostali również przewiezieni do szpitali. Kierowca volvo był trzeźwy.

Wypadek w okolicach Morlin, fot. KWP Olsztyn

Wypadek w okolicach Morlin, fot. KWP Olsztyn

Potrącenie pieszej w Piszu
Na ul. Kościuszki w Piszu doszło do potrącenia pieszej. Kierująca samochodem marki vw golf mieszkanka Pisza jechała od strony ul. Grunwaldzkiej w kierunku ul. Wojska Polskiego. Na dwuetapowym przejściu dla pieszych potrąciła 76-letnią kobietę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń starsza pani nagle wtargnęła pod nadjeżdżający samochód. Piesza z obrażeniami została zabrana do szpitala. Kierująca golfem była trzeźwa.

W Piszu doszło do potrącenia pieszej, fot. KWP Olsztyn

(kwp/gol/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć
Wszedł wprost pod koła pociągu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku kolejowego w Hartowcu koło Lubawy. Wczoraj (04.08) około godziny 22.00 na torowisko - wprost pod jadący pociąg relacji Gdynia – Warszawa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV