Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czarny węgiel, czyli kosmetyczny odkurzacz

Fot. Fotolia.com

„Dzięki swojej budowie przypominającej rozbudowaną rafę koralową ma niebywałe właściwości absorpcyjne” – tak o czarnym węglu, który znajduje swoje zastosowanie w kosmetykach, mówi dr Magdalena Łuczkowska. Dermatolog zaleca go nie tylko mężczyznom.

„Czarny węgiel – czyli węgiel aktywny, który wykorzystywany jest w kosmetologii – zwany jest medycznym odkurzaczem. Cechuje się on niebywałymi właściwościami absorpcyjnymi – 1 gram czystego węgla aktywnego ma powierzchnię absorpcyjną około 2,5 tys. metrów kwadratowych” – mówi dr Magdalena Łuczkowska. Dermatolog i ekspert marki Nivea dodaje, że jest to możliwe dzięki specyficznej strukturze węgla aktywnego, który pod mikroskopem elektronowym wygląda jak rozbudowana rafa koralowa.

„Dzięki takiej budowie węgiel ma niezwykłą moc wychwytywania zanieczyszczeń – w aspekcie skóry będą to zanieczyszczenia, które na nas osiadają, ale i cząsteczki łoju, cząsteczki martwego naskórka czy nadmiar flory bakteryjnej” – wylicza dermatolog i dodaje, że sam węgiel ma także świetne działanie antybakteryjne, ale przede wszystkim bardzo dobrze chłonie wszelkie zanieczyszczenia.

Niegdyś do pielęgnacji ciała wystarczało tylko mydło. Teraz, kiedy dużo więcej wiemy o skórze, używamy kosmetyków dedykowanych poszczególnym partiom ciała. Bowiem, jak podkreśla Łuczkowska, skóra kobiet różni się od skóry mężczyzn, co też nie pozostaje bez znaczenia. „Męska skóra jest bardziej gruba, ma bardziej bogaty płaszcz wodnolipidowy, ponieważ mężczyźni mają więcej gruczołów zarówno potowych, jak i łojowych, a przez to także specyficzną florę bakteryjną” – tłumaczy.

Jak zauważa ekspertka, węgiel w kosmetykach dla mężczyzn wydaje się być dla nich idealnym rozwiązaniem. „Oczywiście, nie jest wykluczone, żeby w damskich kosmetykach także go stosować” – kwituje.

Autorka: P.Persa (PAP Life)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, uroda, styl, węgiel
Nie ma recepty na ordynatora. Czy kolejny oddział w szpitalu zostanie zamknięty?

Oddział pediatryczny w szpitalu w Giżycku nadal nie będzie przyjmował małych pacjentów. Powód? Brak ordynatora. Pracę oddziału pediatrycznego zawieszono na początku roku na trzy miesiące. Ponieważ...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV