Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: -4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czas uchwycony w zdjęciach Anny Maziuk

Fot. Anna Maziuk

W Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie swoje fotografie prezentuje Anna Maziuk – dziennikarka niezależna, której reportaże, wywiady publikuje m.in. „Polityka, „Wysokie Obcasy”, „Focus”, „Tygodnik Powszechny”.

Anna Maziuk pisze wiersze, opowiadania, i fotografuje – z zaciekawienia, zadziwienia, z zachwytu. Wystawa zatytułowana „Teraz” to częściowo wystawa retrospektywna, choć biorąc pod uwagę wiek autorki, to słowo jest pewnym nadużyciem. Jedno jest pewne – temat czasu jest autorce bliski:

Większość z tych prac, to zdjęcia, które zrobiłam prawie 10 lat temu. W tym momencie dotykamy tematu czasu. Fotografia dla mnie to przede wszystkim ciekawość – coś mnie zaciekawia, patrzę i jeśli mam szczęście to uchwycić, po czym znika. To jest fascynujące, w żadnej innej formie nie może przetrwać.

Bohaterami wielu fotografii Anny Maziuk są ludzie starsi.

Na twarzach starszych ludzi widać bardzo dużo. To co dzisiaj staramy się usuwać, zasłaniać czy przykrywać, jest bardzo ciekawe. Pokazuje co przeszliśmy.

Anna Maziuk swoje fotografie prezentowane w Centrum Polsko-Francuskim robiła w Olsztynie, dokąd przeprowadziła się dwa lat temu. Na Mazurach, po których podróżuje w poszukiwaniu tematów, w Paryżu, gdzie przez rok studiowała i w Warszawie, gdzie wiele lat mieszkała. A jej wystawa zatytułowana „Teraz” potrwa do 2 lutego.

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Podbielska

 

Fot. Anna Maziuk

Fot. Anna Maziuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fotografia, Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie
Czy każdy może zrobić dobre i ciekawe zdjęcie? Rozmawiamy z fotografikami

Dziś w Bliższych spotkaniach o fotografii. Okazuje się, że w ostatnich latach wręcz nastała moda na robienie zdjęć – głównie dzięki dostępności do taniego, ale tak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV