Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czego chcą młodzi?

Czego chcą młodzi ludzie, dzisiejsi nastolatkowie? Jeśli ich o to sami nie zapytamy, jeśli nie nie zbudujemy szczerej relacji i nie zdobędziemy ich zaufania, nasze odpowiedzi mogą nie wyjść poza stereotypy: młodzi chcą szybko się dorobić, chcą przyjemnego, łatwego życia, chcą sukcesu.

Fot. Mirosław Arczak

Fot. Mirosław Arczak

Musimy uważać, bo jeśli nam dorosłym zabraknie rozmów z młodymi i refleksji, możemy zbudować sobie całkowicie fałszywy obraz współczesnych nastolatków. Co nie znaczy, oczywiście, że nikt z nich nie chce odnieść sukcesu, bądź chce żyć w ubóstwie.

Fot. Mirosław Arczak

Fot. Mirosław Arczak

Oznacza to jedynie, że zamykamy się na o wiele bardziej skomplikowaną rzeczywistość, jaką jest świat młodych, często wrażliwych i zagubionych ludzi, którzy nas dorosłych bardzo potrzebują. Choć, w młodzieńczym buncie, mogą się często do tego nie przyznawać. Poza tym oni też mają stereotypy na temat dorosłych.

Fot. Mirosław Arczak

Fot. Mirosław Arczak

Zatem czego chcą młodzi?

Alicja Kulik zaprasza do wysłuchania audycji, w której dowiemy się o projekcie Stowarzyszenia Aktywności Społecznej „Młyn”

00:00 / 00:00

Fot. Mirosław Arczak

Fot. Mirosław Arczak

Fot. Mirosław Arczak

W studiu obecni byli:

Kamila Radzimińska-Arczak (Stowarzyszenie Aktywności Społecznej ,,Młyn”). Fot. Łukasz Węglewski

Ryszard Michalski (współtwórca i prezes Olsztyńskiego Stowarzyszenia Tratwa, kierownik Ośrodka Animacji Kultury Czynnej w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie). Fot. Łukasz Węglewski

(akul/łw)

 

Więcej w młodzi, Alicja Kulik, Samo Życie
Leczenie alkoholizmu w więzieniu

Około 30 procent tych, którzy po raz pierwszy trafili do więzienia, popełniło przestępstwo pod wpływem alkoholu. Przy recydywistach ta liczba drastycznie wzrasta. To już nawet 70-90...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV