Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
IMIENINY: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
EUR: 4.3275 CHF: 3.7199
USD: 3.717 GBP: 4.8376
Logowanie
 

Saszan była gościem letniego studia Polskiego Radia Olsztyn

Saszan w otoczeniu fanek na Starym Mieście w Olsztynie

Kilka lat temu za namową znajomych zaczęła wrzucać do Internetu swoje covery i tak zaczęła się jej kariera. Nic więc dziwnego, że przed naszą wakacyjną rozgłośnią czekał na nią tłum fanek.

Saszan to pseudonim, pod którym nagrywa i występuje Roksana Pindor. Początkowo wokalistka zaistniała jako „youtube’rka”. Ogromna popularność jej utworów w sieci sprawiła, że debiutancka płyta artystki „RSP” cieszyła się dużą popularnością.

Dziś wokalistka odwiedziła Olsztyn, gdzie zagra koncert dla swoich fanów. Przed występem z artystką rozmawiała Agnieszka Lipczyńska.

Agnieszka Lipczyńska: Jesteś już gwiazdą internetu, a teraz walczysz o tradycyjne media?

Saszan: Tak, zdobyłam już internet, media społecznościowe a teraz chcę zaistnieć w nowej przestrzeni. Moja publiczność dorasta, ja się zmieniłam, więc chciałabym zdobyć tę dorastającą młodzież, mam nowy materiał.

Agnieszka Lipczyńska: Kiedy ukaże się nowa płyta?

Saszan: Jesienią. Pracujemy nad nią prawie od roku. Mam bardzo długą przerwę między płytami, ostatnią płytę wydałam prawie trzy lata temu, więc nowa płyta będzie inna, dojrzalsza, wiele rzeczy przemyślałam.

Agnieszka Lipczyńska: Piszesz teksty dla siebie?

Saszan: Tak, uważam, że jest to szczere, więc na koncertach między piosenkami mogę opowiedzieć, co przeżywałam pisząc je, co było moją inspiracją. Najbardziej lubię tę formę wyrazu.

Agnieszka Lipczyńska: Ale to covery w internecie przyniosły ci popularność.

Saszan: Tak, covery były początkiem, gdy nie miałam jeszcze szansy ani możliwości, by tworzyć własne piosenki. Ale zawsze sama chciałam coś powiedzieć od siebie, troszeczkę zmieniałam linię melodyczną, wstawiałam covery w wersjach akustycznych, chciałam to robić po swojemu.

Posłuchaj całej rozmowy z artystką

00:00 / 00:00

Autor: Ł.Sadlak
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Audycje w języku ukraińskim – sierpień 2017

Audycje w języku ukraińskim nadajemy codziennie, również w święta, o godzinach 10.50 i 18.10. Audycje zawierają bogaty serwis informacyjny o życiu diaspory ukraińskiej na Warmii i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV