Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czekolada, lody i pizza – największe kulinarne pokusy

Fot. fotolia.com

Czekolada, lody i pizza należą do tych przekąsek, za którymi miłośnicy zdrowego żywienia tęsknią najbardziej. To te przekąski stanowią największą pokusę i to dla nich amatorzy zdrowego żywienia są w stanie na chwilę odłożyć swoje postanowienia.

Zdrowy styl życia zaczynamy od wyzbycia się złych nawyków żywieniowych i tak na pierwszy ogień idą niezdrowe przekąski i dania fast food. Jednak, jak wskazują badania, to właśnie za nimi ankietowani tęsknią najbardziej. Okazuje się, że dla czekolady, lodów i pizzy jesteśmy skłonni na chwilę zapomnieć o zdrowej diecie. Kuszące okazują się również chipsy, pączki i hamburgery, a także ciasta, pieczywo i chińskie przekąski.

Dwie trzecie respondentów, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym przez sieć marketów Iceland, uważa, że najtrudniejsze w zdrowym stylu życia, jest właśnie wyzbycie się ulubionych, niezdrowych przekąsek.

„Jak pokazują badania, bycie fit nie oznacza, że pragnienia sięgnięcia po coś niezdrowego odchodzą w zapomnienie. Zrozumiałe jest, że od czasu do czasu tym pokusom ulegamy, a dania, które najbardziej nam smakują mają wysoką kaloryczność. Są jednak dostępne produkty, które mają mniejszą kaloryczność, są zdrowszą alternatywą i pozwolą wypełnić tę pustkę” – wyjaśnia rzecznik Iceland.

Badani przyznają, że na pokusy narażeni są najbardziej w sobotę. Co wydaje się zrozumiałe, spotkania ze znajomymi, wypady na drinka nie sprzyjają zdrowym nawykom. Aby odkupić te dietetyczne grzechy 41 proc. respondentów wybiera się na długi spacer, co piąty idzie pływać, a jedna czwarta żeby spalić nadmiar kalorii idzie biegać.

Co ciekawe, co czwarty pytany przyznaje, że główną motywacją do ćwiczeń jest właśnie jedzenie. Badani oddają się regularnym treningom tylko po to, aby bez większych wyrzutów sumienia mogli od czasu do czasu sięgnąć po swój ulubiony smakołyk.

Źródło: PAP Life (mdn/ zig/)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, lody, czekolada, pizza
Spada liczba osób objętych dożywianiem, ale potrzeby nadal są ogromne. Rusza program „Posiłek w szkole i w domu”

Tylko w minionym roku na dożywianie, dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz osób dorosłych, które z różnych przyczyn nie są w stanie sobie poradzić, rząd...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV