Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży chcą odwiedzić Warmię

Diecezja Warmińska. Fot. Wojciech Andrearczyk

Około tysiąca obcokrajowców, w większości z Niemiec, zadeklarowało do tej pory chęć przyjazdu do Archidiecezji Warmińskiej podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Uczestnicy oprócz spotkań modlitewnych zwiedzą między innymi Olsztyn, Gietrzwałd i Frombork. Ksiądz Jarosław Dobrzeniecki, odpowiedzialny na Warmii za organizację Światowych Dni Młodzieży, powiedział, że Archidiecezja Warmińska może przyjąć w sumie 3-4 tysiące osób.

Znany jest też wstępny program pobytu uczestników ŚDM na Warmii. Młodzież zwiedzi olsztyński zamek, który był siedzibą kapituły warmińskiej. Administratorem dóbr kapituły warmińskiej, który mieszkał i pracował w olsztyńskim zamku był kanonik warmiński, astronom Mikołaj Kopernik. Przewidziana jest całodniowa pielgrzymka do, oddalonego o 18 kilometrów od Olsztyna, warmińskiego Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. To jedyne miejsce objawień maryjnych w Polsce, uznane przez kościół katolicki. Uczestnicy Dni Młodzieży mają także pojechać do katedry we Fromborku, gdzie znajduje się grób ze szczątkami Mikołaja Kopernika, zwiedzą też sanktuarium w Świętej Lipce.

Gietrzwałd. Fot. Sławomir Ostrowski

Uczestnicy Światowych Dni Młodzieży odwiedzą warmińskie Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie. Fot. Sławomir Ostrowski

(pap/mlew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, Diecesja Warmińska
66 tysięcy zł. dla spadkobierczyni późnych przesiedleńców

Sąd Okręgowy w Olsztynie przyznał 66 tysięcy złotych mieszkającej w Niemczech Teresie Kolakowski za ziemię w Gietrzwałdzie, jaką jej rodzice zostawili w 1978 roku. Poinformował o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV