Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czesław Jerzy Małkowski znów w sądzie. Dziś następna rozprawa w procesie o gwałt

Były prezydent Olsztyna jest oskarżony o zgwałcenie podległej mu urzędniczki. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Zeznawała już m.in. pokrzywdzona kobieta, która jest oskarżycielem posiłkowym w tej sprawie.

Czesław Jerzy Małkowski został zatrzymany na początku 2008 roku. W 2011 ruszył proces przed Sądem Rejonowym w Ostródzie i w 2015 Małkowski został skazany na 5 lat więzienia. Ponadto sąd zakazał mu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego.

Były prezydent Olsztyna został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz usiłowania gwałtu. Z powodu przedawnienia, umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych.

Po apelacji prokuratury i obrońcy Małkowskiego, elbląski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu oraz usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd w Ostródzie. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces Czesława Jerzego Małkowskiego będzie się toczył w Olsztynie.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, sąd rejonowy
Trudny początek ponownego procesu Jacka Wacha niesłusznie skazanego na dożywocie

Sąd okręgowy w Olsztynie z przyczyn proceduralnych jeszcze raz rozpoczął  rozprawę, która została już otwarta w ostatni czwartek, pięć dni temu. Oskarżonym jest Jacek Wach, który...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV