Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czesław Małkowski ponownie stanął przed sądem. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami

 

C.J.Małkowski na sali rozpraw. Archiwum Radia Olsztyn

Przed Sądem Rejonowym w Olsztynie kolejny dzień procesu  byłego prezydenta Olsztyna. Przypomnijmy, że Czesław Jerzy Małkowski jest oskarżony o zgwałcenie podległej mu urzędniczki.

Sprawa byłego prezydenta Olsztyna toczy się od siedmiu lat. W 2011 ruszył proces przed Sądem Rejonowym w Ostródzie. W 2015 roku Czesław Jerzy Małkowski został skazany na 5 lat więzienia. Sąd zakazał mu przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego. Były prezydent Olsztyna został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz usiłowania gwałtu. Z powodu przedawnienia, umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania podwładnych.

Po apelacji prokuratury i obrońcy Małkowskiego, elbląski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący w części dotyczącej gwałtu oraz usiłowania gwałtu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez sąd w Ostródzie. Jednak Sąd Najwyższy zdecydował, że ponowny proces odbędzie się w Olsztynie.

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Do końca stycznia zaplanowano jeszcze dwie rozprawy. W lutym odbędą się kolejne cztery.

Autorka: K.Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, gwałt, sąd rejonowy
Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki: Zacząłem od gaszenia pożarów

Gościem Andrzeja Piedziewicza był sędzia Maciej Nawacki, prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie. Sąd rejonowy ma dwoje wiceprezesów – to sędzia Katarzyna Zabuska i sędzia Krzysztof Krygielski....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV