Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czesław Małkowski wraca do gry

Czesław Małkowski wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych. Będzie kandydatem na prezydenta Olsztyna. Fot. Andrzej Piedziewicz

Czesław Małkowski wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych. Będzie kandydatem na prezydenta Olsztyna.

Małkowski był już prezydentem miasta w latach 2001-2008 z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W wyborach samorządowych w 2010 roku bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Olsztyna z własnego komitetu. Przeszedł do II tury, w której przegrał z obecnym prezydentem Piotrem Grzymowiczem.

Małkowski w listopadzie 2008 roku został odwołany w lokalnym referendum po wybuchu tzw. seksafery w olsztyńskim magistracie. Wcześniej był zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany. Potem został zwolniony.

W 2011 roku białostocka prokuratura przedstawiła Małkowskiemu cztery zarzuty dotyczące gwałtu, jego próby oraz uporczywego naruszania praw pracowniczych. Sprawa toczy się przed sądem w Ostródzie. W poprzednich wyborach samorządowych, Małkowski dostał się do olsztyńskiej rady miejskiej. Jest teraz radnym.

………

Na pytanie reportera Radia Olsztyn, czy z kandydowaniem nie lepiej poczekać do końca procesu, Czesław Małkowski stwierdził, że ma już dość czekania.

00:00 / 00:00

Kilka tygodni temu pojawiały się informacje o porozumieniu, zgodnie z którym Czesław Małkowski miał nie startować, a zamiast tego poprzeć kandydata SLD Andrzeja Ryńskiego. Potwierdzał to sam Andrzej Ryński. Natomiast Małkowski zaprzeczał dziś, by zawierał takie porozumienie.

00:00 / 00:00

Przypomnijmy ‚ wybory prezydenta Olsztyna odbędą się 16 listopada.

Czesław Małkowski wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych. Będzie kandydatem na prezydenta Olsztyna. Fot. Andrzej Piedziewicz

(gol/piedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, wybory
W Ełku rusza kampania wyborcza

Pojawili się już pierwsi kandydaci na stanowisko wójta gminy Ełk. Chęć udziału w wyborach zadeklarował Tomasz Osewski, obecny zastępca wójta w gminie Wieliczki w powiecie oleckim....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV