Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czterech lokatorów Parku

Park Naukowo-Technologiczny w Olsztynie, wizualizacja

Olsztyński Park Naukowo – Technologiczny, choć jeszcze nie powstał, ma już czwórkę pierwszych lokatorów. Miasto podpisało pierwsze umowy z firmami, które chcą przenieść swoje siedziby do nowoczesnego kompleksu budowanego obok jeziora Skanda.

Jak mówią przedsiębiorcy – jest szansa na utworzenie swoistej „doliny krzemowej” w stolicy Warmii i Mazur. Budowa kompleksu dla uznanych i dopiero raczkujących firm ma się zakończyć we wrześniu.

Wtedy wprowadzą się pierwsi lokatorzy, których kusi niska cena za dzierżawę pomieszczeń i znakomite warunki do prowadzenia firmy. – Ale nie tylko to – mówi Szymon Fiedorowicz – właściciel jednej z firm, który podpisywał umowę z władzami miasta: – Liczymy na spotkania integracyjne, żeby była wymiana doświadczeń między firmami.

00:00 / 00:00

I takie działania będą podejmowane – zapewnia Janusz Wróblewski koordynujący projekt: – Te miejsca wspólne sprawiają, że firmy zaczynają ze sobą współpracować i to jest ta dodatkowa wartość bycia w Parku.

00:00 / 00:00

W olsztyńskim Parku Naukowo – Technologicznym znajdzie się miejsce nawet dla kilkunastu firm o ugruntowanej pozycji na rynku. W sąsiednim inkubatorze przedsiębiorczości, swój potencjał będą mogły natomiast rozwijać przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają przygodę z biznesem. Projekt będzie kosztował ponad 69 milionów złotych. 56 milionów dołoży Unia Europejska. (mswin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Głowaccy chcą od Trawny 210 tys. zł

Przed olsztyńskim sądem rozpoczął się ponowny proces, który rodzina Głowackich wytoczyła mieszkającej na stałe w Niemczech Mazurce Agnes Trawny. Głowaccy chcą odzyskać pieniądze wniesione przez 30...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV