Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cztery nowe zakażenia i jedno wyzdrowienie na Mazurach. W Polsce 314 zakażeń, najwięcej na Śląsku

Fot. Adobe Stock

Na COVID-19 zmarły kolejne 4 osoby, potwierdzono 314 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 93 z województwa śląskiego – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.

Testy potwierdziły zakażenie SARS-Cov-2 u czterech mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Wszyscy są mieszkańcami powiatu piskiego, to: chłopiec, kobieta i mężczyzna w średnim wieku i starszy mężczyzna. Wszyscy leczą się w domu. O szczegółach informuje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

00:00 / 00:00

W regionie od początku pandemii odnotowano 267 zakażeń.

Wyzdrowiała młoda kobieta z powiatu ełckiego, która przebywała w izolacji domowej. Do tej pory COVID-19 pokonało 180 osób, jedna zmarła, 20 chorych mieszkańców Warmii i Mazur jest hospitalizowanych, 1136 przebywa w kwarantannie, a 425 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła w Polsce do 35 tysięcy 719, a zgonów do 1512.

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą osób z województw: śląskiego (93), wielkopolskiego (57), podkarpackiego (40), małopolskiego (29), mazowieckiego (28), łódzkiego (21), podlaskiego (13), lubelskiego (10), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), dolnośląskiego (3) i świętokrzyskiego (2).

Resort poinformował o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem w wieku od 56 do 88 lat. Zgony nastąpiły w Zgierzu, Łodzi, Raciborzu i Warszawie. Większość osób, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, miała choroby współistniejące.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za MZ/PAP

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19
Kolejne zachorowania na Warmii i Mazurach. Dziś potwierdzono 5 przypadków koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 259 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort podał też informację o śmierci 15 osób, u których potwierdzono zakażenie. Jest 5 nowych zakażeń...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV