Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy agent Tomek składał fałszywe zeznania? Sprawę bada prokuratura

Fot. Archiwum RO

Prokuratura Regionalna w Katowicach wszczęła postępowanie dotyczące składania przez agenta Tomka fałszywych zeznań.   

W wyemitowanym w sobotę reportażu telewizyjnym były agent CBA oskarżył ministra Mariusza Kamińskiego i byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika o wywieranie nacisków podczas operacji dotyczącej okoliczności nabycia i finansowania willi Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich w Kazimierzu Dolnym.

Wersja wydarzeń przedstawiana obecnie w mediach przez Tomasza K. jest nieprawdziwa, a złożone przez niego w grudniu 2019 roku zeznania są fałszywe

– oświadczył Stanisław Żaryn rzecznik służb.

W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach wciąż toczy się śledztwo w sprawie majątku byłej pary prezydenckiej. Agent Tomek miał składać fałszywe zeznania od lipca 2009 roku do 12 grudnia 2019 roku w toku postępowań przygotowawczych prowadzonych w prokuraturach w Warszawie i w Katowicach.

Dodajmy, że Tomaszowi K. białostocka prokuratura postawiła sześć zarzutów Dotyczą m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia gotówki. Sprawa dotyczy afery wokół olsztyńskiego Stowarzyszenia Helper, które prowadziło ośrodki społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną.

Śledczy wzięli pod lupę wydatki z dotacji państwowej, za które były kupowane m.in. drogie kosmetyki, sprzęt narciarski czy drony. Zarzuty postawiono około trzydziestu osobom.

 

Autor: L. Tekielski/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w postępowanie, agent Tomek, prokuratura regionalna, Tomasz K., składanie fałszywych zeznań
Czterech samorządowców zaskarżyło poręczenia majątkowe w śledztwie dotyczącym Helpera

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku trafiły zażalenia czterech samorządowców z Warmii i Mazur, w tym prezydenta Olsztyna, na zastosowane wobec nich poręczenia majątkowe w śledztwie dotyczącym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV