Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy będzie referendum w sprawie odwołania Piotra Grzymowicza? O tym dyskutowali olsztyńscy radni

Czesław Jerzy Małkowski chce przeprowadzenia referendum, by odwołać obecnego prezydenta Piotra Grzymowicza. O tym pomyśle w Porannych pytaniach Radia Olsztyn dyskutowali radni: Robert Szewczyk z PO i Jarosław Babalski z PiS.

Robert Szewczyk, przewodniczący rady miasta z ramienia Platformy Obywatelskiej stwierdził, że to „polityczna zemsta za to, co wydarzyło się w życiu Czesława Małkowskiego”:

Nie widzę interesu miasta w takich akcjach. Popieram działania które służą mieszkańcom Olsztyna, w tym przypadku jednak tak nie jest.

Jarosław Babalski, wiceprzewodniczący rady z Prawa i Sprawiedliwości powiedział z kolei, że dwaj bohaterowie olsztyńskiej sceny politycznej – niestety – nie dają o sobie zapomnieć:

Zobaczymy jak to się rozwinie. Ten temat będzie rozpalał emocje interesariuszy, którzy stoją za jednym i drugim panem. Z mojej perspektywy jest to obojętne. Czekamy na rozwój wydarzeń i zobaczymy, jakie będą decyzje – przede wszystkim czy grupa referendalna zbierze podpisy.

Żeby doszło do referendum w sprawie odwołania Piotra Grzymowicza z funkcji prezydenta Olsztyna inicjatorzy muszą zebrać co najmniej trzynaście tysięcy podpisów.

Olsztyńscy radni zastanawiali się również, czy w tym roku rozpocznie się budowa drugiej linii tramwajowej w Olsztynie. Jarosław Babalski stwierdził, że cały projekt tramwajowy jest na jego „czarnej liście” dokonań obecnego prezydenta:

Przypomnę, że podejścia do realizacji drugiej części projektu tramwajowego ciągną się od 2008 roku. Pamiętam, że miasto zabezpieczyło na ten cel około 246 milionów złotych. Po otwarciu kopert okazało się, że potencjalny wykonawca „zaśpiewał” 390 milionów złotych. To jest jak wróżenie z fusów.

Robert Szewczyk wyraził nadzieję, że przetarg na drugą linię tramwajową uda się rozstrzygnąć w tym roku:

Po tym, mam nadzieję, uda się podpisać umowę w zakładanych ramach budżetowych i inwestycja będzie realizowana. Rynek jednak to zweryfikuje, mamy problemy z przetargami, bo ceny szaleją.

Druga linia tramwajowa w Olsztynie miałaby połączyć Pieczewo ze śródmieściem przez Nagórki.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Robertem Szewczykiem i Jarosławem Babalskim

00:00 / 00:00

Fot. A. Chmielewska

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odwołanie, Piotr Grzymowicz, Robert Szewczyk, prezydent Olsztyna, linia tramwajowa, Czesław Jerzy Małkowski, video
Nielegalne towary za 18 milionów złotych. Straż Graniczna podsumowała miniony rok

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w minionym roku ujawnili i zabezpieczyli nielegalne towary o wartości 18 mln zł. Działania podejmowane przez funkcjonariuszy doprowadziły m.in. do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV