Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy budowa zakładu w Tracku zostanie zaskarżona?

budowa drogi do ZUOK w Olsztynie, zdj. ze strony spółki ZGOK

Prezydent Olsztyna wydał decyzję wodno-prawną, która zezwala Zakładowi Gospodarki Komunalnej zbudować w Tracku zakład przetwarzający odpady i produkujący z nich tzw. paliwo alternatywne, spalane m.in. w cementowniach.

Z zakładu ma korzystać 37 gmin z centralnej części województwa. Prezes olsztyńskiego ZGOK-u obawia się jednak, że ta decyzja zostanie zaskarżona przez Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie, który w przypadku uprawomocnienia się tego dokumentu musiałby zadbać o ciek wodny w sąsiedztwie planowanego zakładu.

„Jeśli tak się stanie, to później ruszymy z budową i czas realizacji inwestycji, która ma być gotowa do końca lipca 2015 r., jest zagrożony” – powiedział prezes Adam Sierzputowski.

Dyrektor olsztyńskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Ewa Skowron, powiedziała, że decyzja prezydenta jest analizowana i jeszcze nie wiadomo, czy zostanie zaskarżona. Termin mija 18 lipca.

Bez prawomocnej decyzji wodno-prawnej ZGOK nie może ubiegać się o pozwolenie na budowę. Firma już złożyła ofertę na dostarczanie rocznie 50-ciu tysięcy ton paliwa alternatywnego do olsztyńskiej ciepłowni. Ten zakład ma być gotowy pod koniec lipca przyszłego roku. Teraz budowana jest droga dojazdowa do planowanego zakładu. (kan/as)

 

 

kan za pap

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, paliwo, ZGOK, ZUOK, Track
Cysterna z paliwem wjechała do rowu

Kilka godzin trwały utrudnienia na drodze krajowej nr 54 na odcinku Braniewo-Chruściel. W miejscowości Glinka do rowu wjechała cysterna przewożąca 24 tysiące litrów paliwa. Kierowca ciężarówki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV