Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy droga nr 51 jest bezpieczna?

Czy droga nr 51 jest bezpieczna? – pytali retorycznie uczestnicy spotkania w Dywitach. Fot. M. Sochacki

Wąska, kręta, rozjeżdżana przez co raz większą większą liczbę samochodów.

Czy droga nr 51 jest bezpieczna? – pytali retorycznie uczestnicy spotkania w podolsztyńskich Dywitach. Powodem był ubiegłotygodniowy tragiczny wypadek z udziałem trzech aut, w którym jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.

Samorządowcy z miast i gmin, leżących wzdłuż trasy 51 od Olsztyna do Lidzbarka nie mają wątpliwości: droga wymaga modernizacji. Jej odcinek między Olsztynem a Spręcowem, wiodący przez Dywity, z racji kilku bardzo ostrych zakrętów, jest szczególnie niebezpieczny. Potwierdza to policja.

Od lat mówi się o modernizacji tego odcinka, jednak – zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – modernizacja musiałaby być powiązana z budową tzw. północnej obwodnicy Olsztyna. A na tę ostatnią nie ma pieniędzy. Podobnie zresztą, jak na remont 51.

Gminy leżące wzdłuż drogi krajowej nr 51 przygotowują w tej sprawie protest, który zamierzają przesłać władzom województwa warmińsko-mazurskiego i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. (msoch/bsc)

Posłuchaj relacji Mirosława Sochackiego

00:00 / 00:00

Czy droga nr 51 jest bezpieczna? – pytali retorycznie uczestnicy spotkania w Dywitach. Fot. M. Sochacki

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity
Śmiertelny wypadek w Dywitach

Jedna osoba nie żyje, a 4 zostały ranne w wypadku, który wydarzył się w podolsztyńskich Dywitach, dzisiaj 11 lutego o 5.20 rano. W zderzeniu trzech aut...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV