Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy dzieciom grozi trzyzmianowa podstawówka?

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Fot. Aleksandra Skrago

Przełom marca i kwietnia to czas kiedy w Polsce trwa nabór dzieci do pierwszych klas szkół podstawowych.

Na Warmii i Mazurach w większości szkół zapisy prowadzone są do końca marca. W Olsztynie nabór ruszy jednak dopiero 1 kwietnia. Chcąc pokazać przyszłym uczniom bazę jaką dysponują poszczególne placówki, większość szkół organizuje dni otwarte. Rodzice mogą wtedy dopytać o zajęcia dodatkowe, zobaczyć szkolne świetlice czy dowiedzieć się jak wygląda system zmianowy.

Już teraz wiadomo, że w niektórych szkołach konieczne będzie wprowadzenie trzyzmianowego systemu nauczania. Wszystko dlatego, że od września do pierwszych klas zostanie przyjęty nie tylko rocznik 2009, ale także dzieci urodzone w 2008 roku, które rok temu miały odroczony obowiązek szkolny. W Olsztynie ryzyko wprowadzenia trzeciej zmiany nauczania istnieje tylko w Szkole Podstawowej nr 30 na Jarotach. Mogłoby to oznaczać, że zajęcia lekcyjne trwałyby nawet do godziny 17. Jak będzie dowiemy się dopiero po 17 kwietnia, bo wtedy w Olsztynie zakończy się elektroniczny nabór.

Co to oznacza w praktyce sprawdzała Izabela Malewska

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku w Olsztynie do pierwszych klas szkół podstawowych poszło ponad 2 tysiące 300 dzieci. W tym roku ma ich być o pół tysiąca więcej.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej
w Olsztynie. Fot. Aleksandra Skrago

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, nauka, szkoła podstawowa
Dni wiejskiej szkoły w Bobrach są policzone

Radni gminy Prostki chcą zlikwidować Szkołę Podstawową w Bobrach. Podjęto już uchwałę intencyjną w tej sprawie. Przyczyną likwidacji są oszczędności. Subwencja oświatowa nie wystarcza na utrzymanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV