Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy elbląski szpital miejski doczeka się rozbudowy? „To trudna sytuacja”

Szpital Miejski w Elblągu im. Jana Pawła II. Fot. Ł. Węglewski

Szpital miejski im. Jana Pawła II w Elblągu wciąż walczy o dofinansowanie rozbudowy i modernizacji placówki. Dwa lata temu pozyskał dotację z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Okazało się, że nie udało się wyłonić wykonawcy, który miał m.in. zbudować nowy blok operacyjny z centralną sterylizatornią. 

Powodem były wyższe oferty niż te zawarte w umowie. Szpital ponowił teraz procedurę konkursową z ZIT. Nowy wniosek, mimo zmniejszonego zakresu prac opiewa na wyższą o 12 milionów złotych kwotę niż ten pierwszy.

– To trudna sytuacja, ale procedura ruszyła na nowo – przyznaje Małgorzata Adamowicz, koordynatorka programu modernizacji. Pierwsza umowa na dotację jest rozwiązana, a wniosek numer 2  już został złożony. Różni się od poprzedniego, bo szpital zmniejszył zakres prac, a zwiększył finansowanie o 12 milionów złotych do 51 milionów złotych.

W tej drugiej wersji szpital zmodernizuje nie jedenaście, a tylko cztery oddziały: chirurgię dziecięcą oraz pediatrię, która docelowo będzie połączona z przeniesionym oddziałem z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, a także psychiatrię i rehabilitację kardiologiczną. Jeśli wszystko się powiedzie, to finał prac planowany jest na 2022 rok.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, pieniądze, szpital miejski, dofinansowanie, dotacja
Palący problem starostów. Finansowanie szpitali i edukacji głównym tematem konwentu

Finansowanie szpitali i pieniądze na edukację. To tematy, którymi zajął się konwent starostów powiatów województwa warmińsko-mazurskiego. Sytuacja finansowa szpitali powiatowych – jak twierdzą starostowie – wciąż...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV