Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy Elbląskie Tramwaje wyjadą w poniedziałek na tory? Wciąż brak porozumienia z władzami spółki

Fot. ZKM w Elblągu

Nie ma na razie porozumienia między zapowiadającą strajk załogą Tramwajów Elbląskich a władzami spółki. W południe zacznie się kolejne spotkanie obu stron. Jak zapowiadają związkowcy, mają nowe propozycje. Przypomnijmy, tramwajarze domagają się podwyżki płac o 500 złotych.

Załoga Tramwajów Elbląskich jest w sporze ze swoim pracodawcą od sierpnia ubiegłego roku. Chociaż rozmowy trwają tak długo, nie przyniosły efektów. Nadziei nie przyniósł też tramwajarzom wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak. Miasto nie wesprze spółki większą dotacją, bo nie ma na to pieniędzy w budżecie na ten rok. I na najbliższe także. Zostają tylko negocjacje z dyrektorem  Tramwajów Elbląskich.

Władze miasta organizują już komunikację autobusową na czas strajku. Jeśli postulaty nie zostaną spełnione tramwaje nie wyjadą na tory. Strajk zacznie się o północy z niedzieli na poniedziałek.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, strajk, Janusz Nowak, konflikt, władze
Pierwszy tramwaj dotarł już do Olsztyna. Transport trwał dwa tygodnie

Do Olsztyna dotarł pierwszy tramwaj wyprodukowany przez turecką firmę Durmazlar - poinformował olsztyński magistrat. Miasto zamówiło 12 takich pojazdów, ale umowa przewiduje możliwość podwojenia tej liczby....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV