Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy funkcjonariusz Służby Więziennej podżegał do zabójstwa? Łukasz R. aresztowany

Budynek sądu rejonowego w Olsztynie. Fot. Przemysław Getka

Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla funkcjonariusza służby więziennej podejrzanego o podżeganie do zabójstwa oraz nadużycie uprawnień.

Łukasz R. miał popełnić oba czyny w latach 2017-2018 w Olsztynie i Dobrym Mieście. Sąd zdecydował o aresztowaniu, ponieważ istnieje obawa ukrywania się podejrzanego. Łukasz R. pozostając na wolności mógłby także nakłaniać inne osoby do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień.

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązków i przekraczania uprawnień przez funkcjonariuszy olsztyńskiego aresztu. Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie, czy podżeganie do zabójstwa wiązało się z pracą Łukasza R., czy dotyczyło jego życia prywatnego. Obecnie jest on jedyną osobą, której w tej sprawie przedstawiono zarzuty.

Prokuratura odmawia podania okoliczności sprawy.

 

Autor: PAP
Redakcja: K.Kantor/A. Dybcio/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w areszt, zabójstwo, Łukasza R.
Więzienie nie nauczyło go niczego. 26-latek, który znęcał się nad ojcem znów trafił za kraty

Trafił za kraty na 3 miesiące i tam będzie miał czas na przemyślenie swojego zachowania. W gminie Górowo Iławeckie policjanci zatrzymali po awanturze 26-latka. Pijany mężczyzna...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV