Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy konkursy na stanowiska dyrektorów instytucji kultury są prawidłowe? W Olsztynie rozpoczyna się Ogólnopolska Konferencja Kultury

Konferencja odbędzie się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, fot. Filharmonia

„Instytucje kultury – funkcje, zadania, rozwiązania prawne i dobre praktyki” – to hasło dwudniowego sympozjum, które odbędzie się w Olsztynie. Będzie to część Ogólnopolskiej Konferencji Kultury składającej się w sumie z cyklu 11 sympozjów i konferencji podsumowującej.

Uczestnicy olsztyńskiego spotkania będą rozmawiali o lukach i słabych stronach rozporządzenia dotyczącego konkursów na stanowiska dyrektorów instytucji kultury. Omówią kwestie relacji instytucji kultury z organizatorem. Rzecz dotyczy  m.in. o problematyki utożsamiania instytucji kultury z jednostką samorządu terytorialnego oraz poziomu finansowania instytucji kultury przez organizatora.

Zaplanowano też spotkanie poświęcone  organizacji wewnętrznej instytucji kultury, czyli codziennego funkcjonowania takich instytucji i ich pracowników.
Nadrzędnym celem spotkania jest środowiskowa debata, która ma wypracować propozycje i przygotować rozwiązania odpowiadające potrzebom artystów i organizatorów życia artystycznego w Polsce.

W olsztyńskim sympozjum będzie uczestniczyła m.in. wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wanda Zwinogrodzka.

Początek dwudniowego spotkania o 15:00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
Autor: P.Karpiszen
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostatnio dwóch kierowców 80+ potrąciło pieszych. Czy seniorzy powinni przechodzić dodatkowe badania?

Liczba wypadków z udziałem osób powyżej 65 roku życia na Warmii i Mazurach wzrosła w zeszłym roku o 9 procent. Te statystyki nie określają jednak, czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV