Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
IMIENINY: Sławy, Sławosza, Żelisławy
EUR: 4.3262 CHF: 3.7271
USD: 3.6957 GBP: 4.85
Logowanie
 

Czy łatwo udowodnić gwałt i molestowanie? Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

Autorzy Śliskiej Sprawy poruszają dwa bulwersujące tematy. Jeden dotyczy byłego proboszcza parafii w Garbnie, który miał molestować dziewczynki. Druga sprawa dotyczy 17-latki z Olsztyna, która miała być więziona i gwałcona.

Sąd skazał byłego proboszcza

Kilka dni temu były proboszcz parafii w Garbnie usłyszał wyrok skazujący za molestowanie dziewczynek. Kara to 2 lata bezwzględnego więzienia i kilkuletni zakaz przebywania w miejscach związanych z edukacją i wychowywaniem dzieci. Ksiądz od początku nie przyznawał się do winy.

Sprawę początkowo umorzono ponieważ powołani przez prokuraturę biegli nie stwierdzili u księdza skłonności pedofilskich. Dopiero kiedy do śledczych dotarły informacje o podobnych zachowaniach księdza w innej parafii – zanim jeszcze trafił do Garbna – śledztwo wznowiono. Zanim ogłoszono wyrok minęło 5 lat, do tego czasu jedyną karą nałożoną na księdza pedofila było przeniesienie go do innej parafii.

Gwałt w Trękusku

Na początku mijającego tygodnia na wokandę trafiła sprawa gwałtu w Trękusku. 17-latka z Olsztyna miała być tam przez 2 dni więziona, bita, gwałcona i odurzana narkotykami. Potem oprawcy grozili jej śmiercią jeśli zdecyduje się składać obciążające ich zeznania. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Dziewczyna nie pojawiła się w sądzie, jej obrońcy wnieśli o to, by nie musiała już zeznawać. Stan psychiczny kobiety, pomimo upływu ponad roku od tragicznych wydarzeń cały czas jest zły, a kiedy ruszył proces i w internecie na jej rodzinę spadła fala hejtu, jeszcze się pogorszył.

Oskarżeni o gwałt mężczyźni nie przyznają się do winy, twierdzą, że kobieta kłamie a policja powiela jej wersję wydarzeń. W sądzie krzyczeli, że mają dowody świadczące o swojej niewinności. Później media zostały wyproszone z sali rozpraw.

Do wysłuchania audycji zapraszają Leszek Tekielski i Kinga Grabowska

00:00 / 00:00

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wyrok, Śliska Sprawa, molestowanie, gwałt, proboszcz, 17-latka
Ponowny proces byłego prezydenta Olsztyna rozpocznie się 26 października. Sąd wyznaczył terminy dziesięciu rozpraw

 Sąd Rejonowy w Olsztynie na posiedzeniu organizacyjnym uzgodnił terminy wokand w procesie byłego prezydenta miasta Czesława  Małkowskiego,  Zaplanowano 10 rozpraw - o czym mówi rzecznik Sądu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV