Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy można pojechać na działkę? Które miejsca są szczególnie kontrolowane przez policjantów?


Policja ostrzega przed niepotrzebnym wychodzeniem z domu. Można to zrobić tylko w niezbędnych sytuacjach.

Czy zatem wyjazd na działkę, by zrobić wiosenne porządki jest łamaniem ograniczeń w poruszaniu się – o to pytaliśmy rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie młodszego aspiranta Tomasza Markowskiego:

Ogródki działkowe nie są miejscami publicznymi, to zazwyczaj nasze prywatne własności no i mamy prawo tam przebywać. Natomiast jeśli już musimy się tam wybrać, żeby wykonać niezbędne prace, podkreślam – niezbędne, to zróbmy wszystko, by wykonać je jak najszybciej. To nie jest czas na rekreację.

00:00 / 00:00

Policjanci po raz kolejny przypominają o ograniczeniach w poruszaniu się i ostrzegają, że takie miejsca rekreacji, jak parki czy plaże, będą szczególnie przez nich kontrolowane. Za łamanie obowiązujących przepisów dotyczących zwalczania koronawirusa policjanci mogą nałożyć kilkusetzłotowy mandat, albo kierować sprawę do Inspekcji Sanitarnej.

Wtedy naruszanie przepisów może skutkować grzywną w wysokości do 30 tysięcy złotych.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w działka
Wyjazd na działkę możliwy, ale pod pewnymi warunkami. „Pamiętamy o ograniczeniach ministra zdrowia w poruszaniu się”

W weekend, można pojechać na swoją działkę czy domek letniskowy za miastem. Nie wyklucza tego rozporządzenie ministra zdrowia o ograniczeniach w poruszaniu się. Ale warunek jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV