Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy najmłodsi uczniowie wrócą do szkolnych ław? „Wszystko zależy od organu prowadzącego”

Fot. Alicja Kulik

Niepewne zajęcia dla najmłodszych uczniów. Rząd zapowiedział, że od 25 maja będzie możliwe organizowanie zajęć opiekuńczych w szkołach dla uczniów klas I – III.

Jednak, podobnie jak było to w przypadku przedszkoli, ostateczna decyzja o uruchomieniu zajęć należy do organów prowadzących szkoły – wyjaśnia warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki.

00:00 / 00:00

A samorządy czekają na dokładne rozporządzenia i wytyczne. Dlatego Marta Bartoszewicz z Urzędu Miasta Olsztyna informuje, że na razie nie wiadomo, czy w Olsztynie zajęcia dla klas I – III faktycznie ruszą 25 maja.

00:00 / 00:00

Podobnie wygląda sytuacja z przedszkolami i żłobkami. Ich otwarcie było możliwe od 6 maja. Wtedy, jak podawało kuratorium oświaty, w województwie warmińsko-mazurskim ruszyło 10 procent placówek. Obecnie jest ich więcej, ale nadal około 80 procent nie wznowiło działalności.

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, szkoły, przedszkola, Powrót, żłobki, Marta Bartoszewicz
MEN przedłużył zdalną naukę do 7 czerwca. Nie wiadomo, czy w tym roku szkolnym uczniowie wrócą do szkół

W przygotowywanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozporządzeniu do 7 czerwca przedłużono ograniczenia w funkcjonowaniu szkół. Jak wyjaśniła rzecznik MEN Anna Ostrowska, w rozporządzeniu będzie mowa o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV