Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy neonaziści zagrają koncert w Ostródzie? Sprawą zajęło się ABW

Fot. fotolia.com

Szefowie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powiatu ostródzkiego dyskutowali o możliwym koncercie zespołów neonazistowskich. Z doniesień medialnych wynika, że takie wydarzenie zaplanowano w Ostródzie na najbliższą sobotę.

Właściciel lokalu, w którym miała odbyć się ta impreza, kiedy dowiedział się z kim naprawdę ma do czynienia, wypowiedział umowę najmu. Nieoficjalnie wiadomo, że koncert miały dać trzy zespołu: Nordica, Obłęd i Odwet. Ten ostatni znany jest m.in. z piosenki pod tytułem: „Ku Klux Klan”.

Spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powiatu odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Uczestniczył w nim m.in. Wojciech Paliński, przewodniczący Rady Powiatu Ostródzkiego.

Robimy wszystko, żeby to bezpieczeństwo zapewnić. Nie ma żadnych symptomów aby móc się niepokoić w tym zakresie

– mówił.

Przewodniczący był pytany przez dziennikarzy także o to, co stanie się, jeśli do spotkania neonazistów dojdzie w innym miejscu. – Służby na bieżąco monitorują sytuację – odpowiedział. Wiadomo, że sprawą zajmuje się też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Autor: M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda, koncert, uwaga
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie został nagle odwołany ze stanowiska

Dyrektor GOK-u Jacek Adamas, który jest na urlopie, odebrał telefon sekretarz gminy, iż został zwolniony ze skutkiem natychmiastowym. Pełniącym obowiązki dyrektora, decyzją wójta,  został dyrektor gimnazjum...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV