Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy olsztyńskie tramwaje są przystosowane dla osób niepełnosprawnych? Radny z Giżycka ma wątpliwości, ZDZiT odpowiada

Fot. Łukasz Węglewski

Olsztyńskie tramwaje są najszersze w Polsce i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – tym szczyci się Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu. Wątpliwości co do tego ma jednak rady z Giżycka Łukasz Zakrzewski, który złożył w tej sprawie interpelację do olsztyńskiego ratusza.

Jego zdaniem osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich nie mogą się czuć bezpiecznie w olsztyńskich tramwajach. Zwróciła mu na to uwagę niepełnosprawna kobieta, która nie przypięła się pasami bezpieczeństwa, bo przechodziłyby przez jej szyję. Miała też problem z dosięgnięciem do przycisku dla niepełnosprawnych wzywającego motorniczego.

Zdaniem ZDZiT wszystkie w Olsztynie tramwaje są przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych na podstawie zunifikowanych przepisów. Interpelacją będzie się teraz musiał zająć olsztyński magistrat.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, niepełnosprawni, Łukasz Zakrzewski, zarząd dróg zieleni i transportu
ZUS zachęca niepełnosprawnych do podjęcia pracy i aktywizacji zawodowej

„Żyj aktywnie!” - takim hasłem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca niepełnosprawnych do podejmowania pracy. Z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością olsztyński oddział ZUS zorganizował już po raz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV