DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn 2:1

Czarowali na wyjazdach przez całą rundę wiosenną, ale w ostatniej kolejce – nie dali rady Olimpii Grudziądz. Mimo to – brawa dla piłkarzy Stomilu Olsztyn, którzy utrzymali się w I lidze zajmując ostatecznie 13. miejsce.

Olimpia wygrała 2:1 po trafieniach Adama Banasiaka w 62. i Roberta Szczota w 72. minucie. Honorowego gola dla biało-niebieskich zdobył żegnający się z Olsztynem Michał Glanowski, który w ostatniej minucie huknął z 30 metrów i ośmieszył wprowadzonego dwie minuty wcześniej do bramki debiutanta – 19-letniego Jędrzeja Woźniaka.

(przygotował Maciej Świniarski)
Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)
1:0 – Adam Banasiak (62′), 2:0 – Robert Szczot (72′) – 2:1 – Michał Glanowski (90′)
Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel (87′ Jędrzej Woźniak) – Robert Pisarczuk, Michał Łabędzki, Marcin Woźniak, Adam Banasiak – Adrian Frańczak, Mariusz Kryszak (68′ Mateusz Górka), Marcin Smoliński (57′ Marcin Kokoszka), Robert Szczot, Maciej Rogalski – Dariusz Gawęcki
Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński – Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Rafał Remisz, Kamil Hempel – Dominik Kun (70′ Daniel Michałowski), Piotr Łysiak (77′ Michał Glanowski), Paweł Głowacki, Grzegorz Lech, Paweł Kaczmarek – Szymon Kaźmierowski (68′ Paweł Piceluk).

Komplet wyników 34. (ostatniej) kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2012/2013
GKS Katowice – Dolcan Ząbki 1:0 (1:0)
Okocimski KS Brzesko – Warta Poznań 2:0 (0:0)
Miedź Legnica – Cracovia 1:3 (0:2)
GKS Tychy – Bogdanka Łęczna 0:0
Sandecja Nowy Sącz – Kolejarz Stróże 1:2 (0:1)
Polonia Bytom – Zawisza Bydgoszcz 0:4 (0:1)
Flota Świnoujście – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 4:1 (1:0)
Arka Gdynia – ŁKS Łódź 3:0 (walkower)

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn
Młodzi piłkarze podbijają Francję

Młodzi piłkarze z Elbląga, Ełku i Morąga rozpoczną dziś zmagania w międzynarodowym turnieju piłkarskim w Guerledan we Francji. W turnieju wezmą udział zawodnicy z rocznika 2000-2001....