Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy policjant podejrzany o spowodowanie wypadku uniknie odpowiedzialności?

Fot. fotolia.pl

Policjant z Iławy podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, w którym ucierpiała pięcioosobowa rodzina, wciąż przebywa na zwolnieniu lekarskim. Uniemożliwia to prowadzenie czynności przez prokuratora.

Postępowanie w sprawie zderzenia dwóch samochodów osobowych na jednym z głównych skrzyżowań miasta, do którego doszło na początku lutego, prowadzi elbląska prokuratura rejonowa. W toku śledztwa okazało się, że winny może być funkcjonariusz iławskiej komendy.

Na dziś zaplanowano kolejny termin przesłuchania. Policjant, podobnie jak w poprzednio wyznaczonym terminie nie stawił się w prokuraturze.

Ta czynność była zaplanowana, jednak się nie odbyła, gdyż mamy do czynienia z kolejnym zwolnieniem lekarskim. W tej sytuacji czynności procesowe nie zostały wykonane przez prokuratora. Będziemy rozważać poddanie policjanta badaniu przez lekarzy celem ustalenia czy może brać udział w czynnościach procesowych.

– poinformował zastępca prokuratora rejonowego w Elblągu Jarosław Żelazek.

Jak udało nam się ustalić w najbliższych dniach zostanie powołany biegły. Prokuratura zakłada, że stan zdrowia iławskiego policjanta zostanie zweryfikowany do końca lipca.

Autor: K.Grabowska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Urządzenia cyfrowe szkodzą skórze?

Nauczyliśmy się chronić  skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Możliwe, że nie tylko one szkodzą naszej skórze. Równie niebezpieczne jest światło emitowane przez ekrany smartfonów, komputerów czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV