Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy powinniśmy się wstydzić tego, że słuchamy disco polo?

Fot. Archiwum RO.

W ostatnim czasie panuje moda na słuchanie disco polo. Słuchamy jej szczególnie przy okazji imprez tanecznych takich jak wesela. Antenę Polskiego Radia Olsztyn opanowała muzyka, której lata świetności przypadają na lata 90.

To media i muzycy między innymi kreują to, co słucha nasze społeczeństwo – mówił na antenie Polskiego Radia Olsztyn Piotr Sułkowski, dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Krzysztof Kaszubski: Teraz wracamy do słuchania muzyki disco polo

Piotr Sułkowski: Oczywiście, ponieważ każdy czas ma swoją modę. Jak popatrzymy na całą historię to muzyka, kiedyś pisana przez Mozarta była muzyką popularną. Była pisana dla ówczesnych ludzi. Tak samo się stało z muzyką disco polo. Pytanie: jaki rodzaj jest akceptowalny dla mnie, dla nas? A co jest bardziej marginesem? Chyba nie wszystko jest dla nas dobre.

Krzysztof Kaszubski: Czyli potrafi Pan wyróżnić nurty w disco polo?

Piotr Sułkowski: Może nie nurty, ale to co się mi się faktycznie podoba i to, co się próbuje pod tą muzykę podpisać, a nie do końca ma to aspekt artystyczny, a już na pewno nie twórczy. (…) Często jest to związane z populizmem i zarabianiem pieniędzy. Przeszkadzają mi też niektóre teksty, które często są wulgarne, a nie wnoszą nic poważnego.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Sułkowskim

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

(A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka
Ponad 400 chórzystów z Polski i zagranicy przyjechało do Barczewa na Festiwal Muzyki Chóralnej

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem kompozytora i przemarszem chórów ulicami miasta, w Barczewie rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego. Uczestnicy wspólnie zaśpiewali "Rotę" i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV