Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy prezes RIO prowadziła płatne szkolenia w czasie pracy? Ruszył proces Iwony B.-B.

Przed olsztyńskim Sądem Rejonowym ruszył proces prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie Iwony B.- B. Prokuratura zarzuca jej, że w godzinach swojej pracy w RIO, w latach 2013-16 prowadziła szkolenia na rzecz innych podmiotów i pobierała za ten czas wynagrodzenie z Izby.

W zarzutach aktu oskarżenia wykazano kwoty od kilkuset do ponad 3 tysięcy złotych, które miały stanowić „uzyskaną nienależnie korzyść w postaci części wynagrodzenia”. Oskarżona nie stawiła się w sądzie. Jej adwokat wyraził zgodę na prowadzenie sprawy bez jej udziału, dlatego sąd odczytał wyjaśnienia ze śledztwa.

Iwona B.-B. nie przyznała się do winy. W prokuraturze mówiła, że jest niepełnosprawna i w związku z tym, według prawa, ma krótszy dzień pracy. Argumentowała, że rozliczała swój czas pracy tygodniowo i w związku z tym mogła jeden dzień w tygodniu mieć wolny; przeznaczała go na prowadzenie szkoleń.

W odczytywanych wyjaśnieniach Iwona B.-B. zapewniała, że część spotkań, które prokuratura traktuje jako szkoleniowe, w rzeczywistości były spotkaniami służbowymi, w których uczestniczyła jako prezes RIO. Prokuratura podała w akcie oskarżenia, że pieniądze ze szkoleń przeprowadzanych przez prezes RIO powinny trafić do budżetu państwa.

Kolejne rozprawy wyznaczono na marzec.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Fot. A. Piedziewicz

 

Autor: K. Kantor/IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w RIO, Regionalna Izba Obrachunkowa
Uchwały śmieciowe pod lupą RIO. To efekt dużych podwyżek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Prezesi Regionalnych Izb Obrachunkowych w całym kraju mają skontrolować tzw. uchwały śmieciowe. Z wnioskiem o takie kontrole wystąpiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w związku z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV