Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy raperzy z Barczewa obrazili Jarosława Kaczyńskiego?

Zespół Trinitaz z Barczewa

Do Prokuratury Olsztyn-Północ wpłynęło doniesienie na zespół Trinitaz z Barczewa. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami twierdzi, że słowa raperów obraziły publicznie Jarosława Kaczyńskiego.

Informację potwierdza prokurator Daniel Brodowski z Prokuratury Olsztyn-Północ.
– Zawiadomienie wpłynęło do nas drogą elektroniczną dotyczy zdarzenia mającego postać wypowiedzi raperów. Tak naprawdę nie wiemy, czego dokładnie dotyczyła, bo z zawiadomienia wprost nie wynika, czy dotyczy to konkretnego tekstu, czy wypowiedzi ustnej w trakcie jakiejś imprezy masowej. To dość lakoniczne doniesienie, wiemy tylko, że zdarzenie miało miejsce w lutym tego roku
– tłumaczy Daniel Brodowski.

Oryginalny tekst doniesienia opublikował jeden z portali o tematyce muzycznej:

[…] Stowarzyszenie „Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą” złożyło doniesienie do Prokuratura Rejonowego Olsztyn – Północ w Olsztynie, Bartłomieja Gadecki (drogą e-mailową) w sprawie: publicznego znieważenia byłego Premiera RP Jarosława Kaczyńskiego przez raperów Trinitaz z Barczewa. W dniu 06.02.2016 r. na portalu pomorska.tv ukazał się artykuł: „Kaczyński, Tusk – jeden ch**”.

Prokurator Daniel Brodowski w rozmowie z Radiem Olsztyn dodał, że teraz prokuratura sprawdzi prawdziwość doniesienia i dopiero wtedy zapadnie decyzja, czy postępowanie zostanie wszczęte i komukolwiek będzie można postawić zarzuty.

Barczewski zespół istnieje od roku. Tworzą go: Tomasz „Leon Loew” Loewnau, Damian „Entante” Loewnau i Mikołaj „Yung SDR” Jarosiewicz. W tym czasie nagrali kilka amatorskich materiałów i zagrali kilkadziesiąt koncertów w północnej Polsce. Zdobyli również nagrodę publiczności w przeglądzie hip-hopowym „War of Warmia”.

 

(karp/kpias/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raper, raperzy
Tede: Cenię sobie szczerość

Tede jest raperem i producentem muzycznym, a także przedsiębiorcą i osobowością telewizyjną. Działalność artystyczną prowadzi od 1994 roku. Początkowo był związany z zespołem Trzyh przekształconym w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV