Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy uda się znaleźć krzyżacki zamek w Elblągu? Ostatnie ruiny zniknęły 300 lat temu

Fot. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu / Facebook

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu wraca do poszukiwania szczątków zamku krzyżackiego. Zadanie nie jest proste, bo warownia została zburzona przez mieszczan w XV wieku, a ostatnie jej ruiny zniknęły 300 lat temu.

Archeologom w poszukiwaniach pomaga nowoczesna technika, która w bezinwazyjny sposób, dzięki georadarowi ułatwi przebadanie rozległego obszaru po prawej stronie rzeki Elbląg – tłumaczy dyrektor Muzeum Lech Trawicki.

00:00 / 00:00

Badania prowadzi profesor Fabian Welc, archeolog z Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego. Wyniki jego pracy powinniśmy poznać w ciągu tygodnia.

00:00 / 00:00

Jeżeli badania georadarem wykażą pozostałości zamku krzyżackiego, to Muzeum Archeologiczno-Historyczne będzie starać się o dofinansowanie dalszych badań. Potrzebne m.in. będą odwierty w wyznaczonych miejscach i potem poszukiwania już w gruncie.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poszukiwania
Wyjechał rowerem z domu i zaginął. Szczęśliwy finał poszukiwań 67-latka

Policja wspierana przez strażaków i żołnierzy odnalazła zaginionego 67-letniego mieszkańca gminy Pisz. Mężczyzna w niedzielne południe wyjechał z domu rowerem i nie wrócił. Policja otrzymała zgłoszenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV