Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy w Olsztynie jest za dużo samochodów? Coraz trudniej o miejsce parkingowe, a kierowcy zostawiają auta w miejscach niedozwolonych

Fot. Ł. Węglewski

Problemy z parkowaniem dotyczą nie tylko centrum miasta. Coraz trudniej dojechać i zostawić samochód także na osiedlach.

Łamanie przepisów przysparza więcej pracy strażnikom miejskim. Rzecznik Straży Miejskiej w Olsztynie Kamil Sułkowski potwierdza, że od początku roku funkcjonariusze interweniowali już 7168 razy.

Z powodu braku miejsc parkingowych pod instytucjami cierpią także mieszkańcy osiedli. Dla nich jedyną obroną przed „intruzami” jest szlaban. Jeden ze szlabanów pojawi się na jednej z uliczek osiedlowych przy ulicy Żołnierskiej, na przeciwko Sanepidu – potwierdził Andrzej Mróz, zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie. Jego zdaniem takie zabezpieczenie ma dużo zalet ale też i wady. Na takim osiedlu mieszkają bowiem osoby starsze, do których przyjeżdżają opiekunowie.

Od lutego w Olsztynie pójdą w górę opłaty w strefie płatnego parkowania. Obecne stawki obowiązują od 2012 roku. O wysokości podwyżki radni zdecydują na środowej sesji.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, parkowanie, parking, postój, samochody
Trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Mieszkańcom Olsztyna i okolic Biskupca grozi 10 lat więzienia

Na terenie jednego z olsztyńskich parków policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których podejrzewali o to, że mogą posiadać środki odurzające. Przy 22-latku znaleziono susz roślinny koloru zielonego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV