Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy w tym roku będą białe święta?

Prognoza pogody na świąteczny weekend nie pozostawia złudzeń – w tym roku Święta Bożego Narodzenia znów nie będą białe. Za to możemy spodziewać się silnego wiatru i deszczu.

W Polsce z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie duże, wystąpią opady deszczu, a na wschodzie i w dolinach karpackich również deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna w niedzielę od 0 stopni na wschodzie i w dolinach karpackich do 4 stopni na zachodzie i nad morzem. Temperatura maksymalna od 1 stopnia na południowym wschodzie, w centrum około 5 stopni, do 9 stopni. na północnym zachodzie. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a na wybrzeżu do 80 km/h.

Z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże, opady deszczu, na wschodzie i w dolinach karpackich początkowo również deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna w poniedziałek od 1 stopnia na południowym wschodzie i w dolinach karpackich do 7 stopni na zachodzie i nad morzem. Temperatura maksymalna od 6 stopni na północnym wschodzie do 11 stopni na południowym zachodzie. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na Pomorzu do 80 km/h; na wschodnim wybrzeżu wiatr okresami bardzo silny, w porywach do 100 km/h.

Z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna we wtorek od -1 do 3 stopni, maksymalna od 2 do 6 stopni. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na północy do 80 km/h, a na wschodnim wybrzeżu wiatr okresami silny, w porywach do 90 km/h.

Z wtorku na środę oraz w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie miejscami duże i zanikające przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3 do 0 stopni, maksymalna od 1 do 4 stopni. Wiatr północno-zachodni i północny, słaby i umiarkowany.

 

 

 

(PAP/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda
Synoptycy zapowiadają silny wiatr, śnieg, deszcz i gołoledź

Na Warmii i Mazurach będzie silnie wiało - ostrzegają synoptycy. Według prognoz, od rana na zachodzie regionu, zachodni i południowo-zachodni wiatr w porywach ma osiągać prędkość...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV