Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czy właściciel formy Remedium okradł kilkaset osób? Posłuchaj audycji Śliska Sprawa

Szef olsztyńskiej piramidy finansowej od kwietnia przebywa w areszcie. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Po ponad pięciu latach śledztwa, przed Sądem Okręgowym w Olsztynie, ruszył proces Sylwestra S. – twórcy i szefa spółki Remedium – Doradcy Finansowi.

Podstawową działalnością założonej w 2007 roku firmy, miało być pośrednictwo kredytowe, ale z czasem spółka oferowała m.in. atrakcyjnie oprocentowane lokaty, a od 2009 roku także inwestowanie w energetykę wiatrową. Za swoją działalność Sylwester S. był wielokrotnie wyróżniany przez regionalne organizacje biznesowe. Jednak szumnie prowadzona przez kilka lat działalność zakończyła się tym, że setki osób straciły oszczędności swojego życia.

Sylwester S. odpowiada przed sądem za dziesięć przestępstw. Główny zarzut dotyczy doprowadzenia kilkuset osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie ponad 60 milionów złotych. On sam utrzymuje, że jest niewinny, a kłopoty Remedium to wynik medialnej nagonki, którą nakręcili urzędnicy, doprowadzając w efekcie do upadku jego firmy.

W kwietniu zeszłego roku Sylwester S. trafił do aresztu, gdzie przebywa do dziś. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Posłuchaj audycji.

 

Redakcja: A. Dybcio za W. Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Remedium, Śliska Sprawa, doradcy finansowi, Sylwester S.
Rozpoczął się proces byłego szefa olsztyńskiej spółki Remedium Doradcy Finansowi

Sylwester S. jest oskarżony o 10 przestępstw. Przede wszystkim o oszukanie ponad 800 osób, które powierzyły Remedium łącznie ponad 60 mln złotych. Rozprawa toczy się przed...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV