Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
IMIENINY: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
EUR: 4.2953 CHF: 3.689
USD: 3.659 GBP: 4.9056
Logowanie
 

Czy znany festiwal filmowy zawita na Warmię i Mazury?

Ponad 130 najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata zostanie zaprezentowanych na 14. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

To największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności przegląd filmów dokumentalnych w Europie.  Znamy już szczegóły – w tym roku wydarzenia festiwalowe będą odbywały się od 11 do 26 maja w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy. Dodatkowo mniejsze prezentacje odbędą się w ponad 20 innych miastach Polski – zazwyczaj są to m.in. Elbląg i Olsztyn. Miejmy nadzieje, że tak będzie także tym razem.

Na festiwalu będzie także wiele polskich akcentów, w tym światowe premiery dwóch polskich filmów: „Punkt krytyczny” –  na temat zanieczyszczeń powietrza w Polsce i „Happy Olo” – film o Aleksandrze Dobie – polskim kajakarzu, który niejednokrotnie sam przepłynął Atlantyk.

(rles/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, kino, Elbląg, Olsztyn
Tragedia w parku Traugutta w Elblągu. Nie żyje mężczyzna, którego porwał nurt Kumieli

46-letni mężczyzna wszedł do rzeki Kumieli i został porwany przez silny nurt. Zauważył to przechodzień, który wezwał służby ratunkowe. Przybyli na miejsce strażacy wydobyli 46-latka z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV