Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czytanie Lema pod kopułą olsztyńskiego Planetarium

Stanisław Lem, rok 2005. Fot. M. Kubik

Olsztyński Teatr Lalek, Miejska Biblioteka Publiczna i Olsztyńskie Planetarium zapraszają na wydarzenie zatytułowane 3xLem, które jest inspirowane twórczością Stanisława Lema.

O godzinie 17 w Bibliotece Multimedialnej Planeta 11 w Olsztynie rozpocznie się prelekcja znawcy literatury sciene fiction Marka Oramusa pt. Dziwaczne życie Stanisława Lema. Następnie w holu Planetarium zostanie otwarta wystawa fotografii Przemka Wiśniewskiego, który towarzyszył aktorom Olsztyńskiego Teatru Lalek w czasie prób do spektaklu Dzienniki Gwiazdowe według Lema.

– Wydarzenie zakończy czytanie performatywne pod kopułą olsztyńskiego Planetarium – zapowiada Zbigniew Głowacki, pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia 3xLem

00:00 / 00:00

Fot. Łukasz Węglewski

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest wolny, a premiera Dzienników Gwiazdowych w Olsztyńskim Teatrze Lalek w przyszłą sobotę 26 września.

W sobotę 26 września w Olsztyńskim Teatrze Lalek odbędzie się premiera Dzienników Gwiazdowych

 

Stanisław Lem, 1966. Fot. Wikipedia

Stanisław Lem (ur. 12 września 1921 we Lwowie, zm. 27 marca 2006 w Krakowie) – polski pisarz, filozof i futurolog, przedstawiciel nurtu fantastyki naukowej, z wykształcenia lekarz. Jego twórczość porusza tematy takie jak: rozwój nauki i techniki, natura ludzka, możliwość porozumienia się istot inteligentnych czy miejsce człowieka we Wszechświecie. Dzieła Lema zawierają odniesienia do stanu współczesnego społeczeństwa, refleksje naukowo-filozoficzne na jego temat, a także krytykę ustroju socjalistycznego.

Jest najczęściej tłumaczonym polskim pisarzem, a w pewnym okresie był najbardziej poczytnym nieanglojęzycznym pisarzem SF. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków i osiągnęły łączny nakład ponad 30 mln egzemplarzy.

 

(alip/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pisarz, Stanisław Lem, teatr książka
Andrzej Wakar

W audycji Kronikarz warmińsko-mazurski Ewa Zdrojkowska zaprasza do wysłuchania opowieści o Andrzeju Wakarze - pisarzu, historyku, autorze monografii Olsztyna zatytułowanej Olsztyn 1353 – 1945. W 1954...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV