Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czytelnictwo mamy niezłe

Biblioteka Elbląska

Fatalne dane o czytelnictwie, ale na Warmii i Mazurach i sprzedaż, i liczba wypożyczeń książek wyglądają całkiem nieźle.

Biblioteka Narodowa podaje, że ponad 60 proc. Polaków nie czyta żadnych książek. A zaledwie 11 proc. czyta więcej, niż 7 lektur w ciągu roku. Tymczasem na Warmii i Mazurach bibliotekarze widzą wzrost liczby wypożyczeń. W ubiegłym roku o ponad 30 tysięcy książek więcej wypożyczono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie, a o ponad 20 tysięcy więcej w placówkach warmińsko-mazurskiej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.

Bibliotekarze podkreślają przy tym rolę promocji czytelnictwa, dzięki której przybywa chętnych do korzystania z księgozbiorów. O wzrostach mówi też prezes sieci księgarń Książnica Polska Jerzy Okuniewski. Jak podaje, jego firma co roku zwiększa sprzedaż książek o kilka procent. Ale nie wszystkich – w przypadku beletrystyki widać spadki, wyraźnie rośnie natomiast sprzedaż książek naukowych, popularno-naukowych oraz poradnikowych. (Andrzej Piedziewicz/as)

Relacja Andrzeja Piedziewicza:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwszy test gimnazjalny mają już za sobą

379 tysięcy gimnazjalistów w kraju, a ponad 15 tysięcy na WiM rozpoczęło trzydniowy maraton egzaminacyjny. W pierwszej kolejności zmierzyli się z testem z historii i wiedzy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV