Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dagmara z Nidzicy inicjatorką wyjątkowej flagi na Wembley

Flaga przedstawiająca biało-czerwoną szachownicę lotniczą pojawi się na stadionie Wembley w Londynie na początku meczu Polska-Anglia. Fot. facebook

Podczas wieczornego meczu piłki nożnej Polska-Anglia na stadionie Wembley w Londynie nie zabraknie warmińsko-mazurskiego akcentu. Na trybunach, polscy kibice rozłożą flagę o powierzchni 400 metrów kwadratowych.

Kibice rozłożą flagę na początku meczu. Będzie to biało-czerwona szachownica lotnicza, czyli znak polskich Sił Powietrznych. Inicjatorką akcji jest pochodząca z Nidzicy Dagmara Chmielewska ze Stowarzyszenia polonii angielskiej Hurricane of Hearts. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie tłumaczyła, że pomysł ten nawiązuje do wspólnej historii Polaków i Anglików. Sama nazwa stowarzyszenia upamiętnia samoloty, którymi latali polscy lotnicy w trakcie bitwy o Anglię. Organizatorzy akcji, chcą w ten sposób pokazać mieszkańcom Wielkiej Brytanii, że Polacy są w ich kraju od dawna i mają pozytywny wpływ na ich historię.

Polscy piłkarze wiedzą, że gospodarze prezentują wyższy poziom gry, ale postarają się po raz pierwszy w historii pokonać Anglików na ich terenie. Spotkanie przypada niemal dokładnie w 40. rocznicę pamiętnego remisu 1:1 z 1973 roku.

Spotkanie Polska-Anglia rozpocznie się o 21.00 i będzie transmitowane przez TVP 1. (lewin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mecz, flaga, szachownica, Wembley
Kolejny pseudokibic z Olsztyna zatrzymany

22-letni Marcin Sz., który odpalił race podczas wrześniowego meczu Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów przyznał się do zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia. Mężczyzna musi się teraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV