Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dane sanepidu: 461 osób personelu medycznego jest zakażonych koronawirusem

U 461 osób personelu medycznego, m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników, badania potwierdziły zakażenie koronawirusem.  W kwarantannie jest 4,5 tys.– wynika z danych udostępnionych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Rzecznik GIS Jan Bondar przekazał, że 106 osób personelu medycznego z potwierdzonym koronawirusem jest hospitalizowanych, a 355 pozostaje w izolacji domowej.

Poinformował ponadto, że liczba osób personelu medycznego przebywająca w kwarantannie domowej to – według stanu na czwartek – 4391, zaś w kwarantannie zbiorowej – 186 osób. Łącznie kwarantanną objęte jest więc 4577 osób personelu medycznego.

Bondar zastrzegł, że sytuacja jest dynamiczna i zapewnił, że personel medyczny jest – zgodnie z zaleceniami GIS – traktowany priorytetowo, jeśli chodzi o badania.

Rzecznik sanepidu podał, że objętych kwarantanną jest również ponad stu pracowników Inspekcji. W związku z tym czasowo nie funkcjonują powiatowe stacje w Nowym Mieście Lubawskim oraz Cieszynie.

Informacja, że ktoś jest objęty kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

W kierunku koronawirusa przebadano dotąd ponad 61 tys. próbek. Zakażenie potwierdzono u 2692 osób, 51 z nich zmarło.

 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarze, Główny Inspektorat Sanitarny, koronawirus, kwarantanna, zakażenia, personel medyczny
Dwoje dzieci z Warmii i Mazur zakażonych koronawirusem. Ich stan jest dobry

Dwoje dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego zakażonych koronawirusem – taką informację podała przed godz. 17. Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Olsztynie.  Zakażone dzieci to mieszkańcy powiatu nowomiejskiego,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV