Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Daniel Pliński: Czekają nas dwa miesiące ciężkiej pracy

Fot. Łukasz Węglewski

Dziś w Hali Urania odbył się pierwszy trening z nowym trenerem Roberto Santillim. – To dobry fachowiec – ocenia doświadczony środkowy Indykpolu AZSu Olsztyn.

Najpierw jednak Daniel Pliński opowiedział o swoich wakacjach:

Spędziłem ten okres aktywnie, grałem w piłkę nożną, siatkówkę plażową, tenis ziemny, było również dużo siłowni. Niestety, to co dobre szybko się kończy. Wakacje szybko zleciały i trzeba wracać do pracy.

Wicemistrz świata z 2006 roku zaznacza, że od początku przygotowań czekają ich ciężkie treningi.

Będziemy trenować teraz 2 razy dziennie, bo niedługo zaczyna się liga. Nie mam żadnych obaw przed rozpoczynającym się sezonem, powinienem sobie poradzić.

– powiedział Daniel Pliński.

Nowym trenerem Akademików został Roberto Santilli. Jak podkreślił były reprezentant Polski, zespół nie ma żadnych obaw odnośnie osoby szkoleniowca:

Trener sprawdził się już w Polsce, więc myślę że będzie dobrze. Co prawda odeszło od nas dwóch zawodników, ale na ich pozycję pozyskaliśmy zagranicznych siatkarzy. Przed sezonem nie chcę nic obiecywać kibicom, wszystko zweryfikuje boisko. Jeśli chodzi o naszych rywali, myślę że oprócz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, mocny będzie również Jastrzębski Węgiel.

Posłuchaj rozmowy Katarzyny Piaseckiej z Danielem Plińskim.

00:00 / 00:00

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn, przygotowania
Siatkarze Indykpolu wznowili treningi. Zobacz zdjęcia z pierwszych zajęć

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po wakacyjnej przerwie wznowili treningi. Dziś w Olsztyńskiej Szkole Wyższej przeszli badania. - Zapowiada się bardzo ciekawy sezon w Plus Lidze -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV