Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dariusz Regucki: gdzieś te klamki opadają, gdzieś drzwi zostają przymknięte

fot. G.Kasjaniuk

Co jest tolerancją, a co nie jest?  „Okno na cywilizację” daje perspektywę  i przestrzeń. Otwartość na świat w oparciu o autentyczność, spójność i wiarygodność. W audycji prezentowane są przykłady zachowań nietolerancyjnych w odniesieniu do jednostki, jak i społeczności, z komentarzem zaproszonych do studia gości.

Jak w świecie polskiego kina wygląda tolerancja dla katolickich filmowców? Czy chrześcijańscy filmowcy są dyskryminowani?

Gościem jest Dariusz Regucki.

  • „Musimy się bojować w tym życiu, z jakimś spokojem starać się znosić hejt, który jest na nasz temat.  To trzeba zostawić, to są tylko didaskalia, bo chodzi o coś zupełnie innego. Zawsze jest pytanie o Prawdę i dla mnie jest to rzecz podstawowa”.

Niezależny twórca, scenarzysta i reżyser. Komponuje muzykę teatralną i filmową. Zrealizował ponad 70 autorskich projektów artystycznych (scenariusz, reżyseria, muzyka). Współpracuje z czołówką polskich aktorów, muzyków i realizatorów. Autor oratorium ,,Cracovia est” – głównego punktu obchodów  750-lecia lokacji Krakowa, czy muzyki do filmu ,,Calendario dell’anno 2000” zrealizowanego przez CTV Vaticano, „Emerging from the catacombs” dla Catholic Radio and Television Network e.V. Germany i wielu innych. Scenarzysta i reżyser filmów fabularnych, m.in. „Karolina” (2014), „Bóg w Krakowie” (2016). Jest autorem muzyki do wszystkich swoich filmów.

Zapraszają autorzy: Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk.

Posłuchaj audycji:

autor: G.Kasjaniuk

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Znamy nowy termin meczu Stomilu z Wigrami Suwałki

Mecz 15. kolejki Nice 1. Ligi pomiędzy Stomilem Olsztyn i Wigrami Suwałki zostanie rozegrany w czwartek, 30 listopada. Przypomnijmy, że w pierwotnym terminie, czyli 28 października,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV