Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dariusz Rudnik: można rządzić skutecznie bez większości w radzie

Dariusz Rudnik – olsztyński radny i przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Olsztyna. Fot. L. Sadlak

Jesteśmy otwarci na wszystkie rozwiązania, ale piłka jest po stronie prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, który  szuka koalicjantów – mówił w Porannych Pytaniach Krzysztof Rudnik, olsztyński radny i przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Olsztyna.

Wczoraj członkowie PiS spotkali się z prezydentem Olsztyna i przedstawili swoje oczekiwania.
– Pytaliśmy, w którą stronę zamierza iść, czy chce realizować program rozdętych inwestycji kosztem sfery socjalnej, czy zmieni akcent swojej polityki i wybierze wariant społeczny – podkreślał Dariusz Rudnik. Gość Radia Olsztyn dodał, że rada miasta nie jest maszynką do głosowania i trzeba się kierować wspólnym dobrem miasta.

Zdaniem radnych PiS polityka transakcyjna oznaczająca coś za coś nie jest dla miasta dobra, bo trzeba rozwiązywać realne problemy Olsztyna. Dariusza Rudnika niepokoi zadłużenie Olsztyna, które w 2015 roku wyniesie ponad 200 milionów złotych. Jak podkreślał w Porannych Pytaniach, program realizowany do tej pory przez prezydenta Piotra Grzymowicza, to równia pochyła i jeśli tak będzie nadal to przewiduje on, że w przyszłym roku o tej samej porze Olsztyn będzie się przygotowywał do referendum. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Dariuszem Rudnikiem

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość, koalicja
Od wizji Olsztyna PiS uzależnia poparcie Grzymowicza

Prawo i Sprawiedliwość wysyła do Piotra Grzymowicz list z pytaniami. Od odpowiedzi na nie uzależnia to, czy udzieli mu poparcia w drugiej turze wyborów prezydenta Olsztyna....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV