Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dariusz Rudnik: to budżet wyborczy, Halina Ciunel: skromny i trudny

Dariusz Rudnik (PiS) i Halina Ciunel (PO)

O przyszłorocznym budżecie Olsztyna rozmawiali w Porannych Pytaniach olsztyńscy radni komisji budżetu i finansów Halina Ciunel i Dariusz Rudnik.

Radni przegłosowali przyszłoroczny budżet Olsztyna. Wydatki zaplanowane przez samorząd przekroczą miliard złotych i w większości będzie to wkład własny w nowe miejskie inwestycje.

Za przyjęciem budżetu głosowała koalicja. Jak mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceprzewodnicząca komisji budżetu i finansów, radna Platformy Obywatelskiej Halina Ciunel, budżet jest skromny i trudny, ale są sprawy ważniejsze niż miejsca pracy. Miejsca pracy będą wtedy, gdy zostanie przystosowana cała infrastruktura.

Nasze podejście do budżetu jest zupełnie inne – zapewniał w Radiu Olsztyn członek komisji budżetu i finansów radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Rudnik. Kosztem wielkich inwestycji pomijana jest sfera społeczna – dodał radny PiS.

Ostatecznie budżet przegłosowano 14 głosami przy 9 przeciw i dwóch wstrzymujących się. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Haliną Ciunel i Dariuszem Rudnikiem

00:00 / 00:00

Olsztyńska radna PO Halina Ciunel. Fot. Ł. Sadlak

Olsztyński radny PiS Dariusz Rudnik. Fot. Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rudnik, budżet
Tadeusz Iwiński: to budżet księżycowy, Janusz Cichoń: niełatwy, ale bezpieczny

O przyjętym przez rząd przyszłorocznym budżecie państwa rozmawiali goszczący w Porannych Pytaniach warmińsko-mazurscy posłowie: Janusz Cichoń z PO i Tadeusz Iwiński z SLD. To będzie kolejny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV