Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dasz piątaka dla Zwierzaka? Rusza nowa akcja wspierająca psy i koty ze schronisk na Warmii i Mazurach

Organizatorzy „Biegu na sześć łap” rozpoczynają kolejną akcję, skierowaną do wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt.

Schroniska i organizacje prozwierzęce znalazły się w niezwykle trudnym położeniu. Wszystko ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Choć część ograniczeń została już zdjęta, to ważne jest wsparcie działalności schronisk.

Temu służyć ma startująca dziś akcja „Dasz piątaka dla Zwierzaka?”. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest inicjatorka „Biegu na sześć łap” Monika Dąbrowska.

Od dziś (15 maja) do 26 czerwca w każdy piątek facebookowe konto „Biegu na sześć łap” zostanie przekazane w ręce innego schroniska lub organizacji prozwierzęcej. Będzie to okazja, by podzielić się informacją czego najbardziej potrzeba i w jaki sposób można pomóc. Jednocześnie będą przedstawiać zwierzęta do pilnej adopcji.

– Chciałabym, by wydarzenie było przestrzenią, w której poprzez pomaganie zwierzakom pomagamy też ludziom

– wyjaśnia Monika Dąbrowska.

Pierwszą placówką, która przejmie profil „Biegu na sześć łap” jest schronisko w Tomarynach. Olsztyńskie Schronisko dla Zwierząt zaprezentuje się natomiast 29 maja.

Psy w schronisku dla zwierząt, fot. Łukasz Węglewski

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, psy, pomoc, zwierzęta, kot, schronisko dla zwierząt, koty
Zwierzęta i dzieci

Dlaczego od najwcześniejszych lat powinniśmy uczyć dzieci szacunku do zwierząt? Jak robić to najlepiej? Co czują dzieci w towarzystwie zwierząt? Kiedy czują się dobrze, a kiedy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV